MYA1503K
- Manufacturer Part Number:
- MYA1503K
- Manufacturer/Brand:
- PCTEL, Inc.
- Part of Description:
- RF ANT 162MHZ YAGI N TYPE F BRKT
- Manufacturer :
- PCTEL, Inc.
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Yagi, 3-Element
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 162MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 150MHz ~ 174MHz
- Gain :
- 9.2dBi
- Height (Max) :
- 42.000" (106.68cm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Bracket Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 250 W