TRAT1500P
- Manufacturer Part Number:
- TRAT1500P
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 159MHZ DOME N FM PAN 2.3"
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Dome
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 159MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 150MHz ~ 168MHz
- Gain :
- 0dBi
- Height (Max) :
- 4.125" (104.77mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 60 W