ETRAB1650
- Manufacturer Part Number:
- ETRAB1650
- Part of Description:
- RF ANT 167MHZ DOME NMO BASE MT
- Antenna Type :
- Dome
- Frequency (Center/Band) :
- 167MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 165MHz ~ 170MHz
- Gain :
- 0dB
- Height (Max) :
- 2.375" (60.32mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Base Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 60 W