KG450UDPL
Manufacturer Part Number:
KG450UDPL
Manufacturer/Brand:
Pulse Electronics
Part of Description:
ON GLASS, 2 DBI, 450 - 470 MHZ,
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
460MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
450MHz ~ 470MHz
Gain :
2dBi
Height (Max) :
15.000" (381.00mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Glass
Number of Bands :
1
Power - Max :
100 W