WPC.25B.35
Manufacturer Part Number:
WPC.25B.35
Manufacturer/Brand:
Taoglas Limited
Part of Description:
RF ANT 2.4GHZ CER PTCH MMCX 25MM
Manufacturer :
Taoglas Limited
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Ceramic Patch
Applications :
Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™
Features :
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain :
2dBi
Height (Max) :
0.209" (5.30mm)