DASUTCC500MD
- Manufacturer Part Number:
- DASUTCC500MD
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- RF ANT 700MHZ/850MHZ FLAT PATCH
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Flat Patch
- Applications :
- LTE, Wi-Fi
- Features :
- Cable - 500mm
- Frequency (Center/Band) :
- 700MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz, 2.6GHz
- Frequency Group :
- Wide Band
- Frequency Range :
- 608MHz ~ 960MHz, 1.695GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz
- Gain :
- 7dBi, 7dBi, 5dBi
- Height (Max) :
- 0.331" (8.40mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Bands :
- 3
- Power - Max :
- 40 W