SRFL029-100
- Manufacturer Part Number:
- SRFL029-100
- Manufacturer/Brand:
- Antenova
- Part of Description:
- RF ANT 748MHZ/892MHZ FLAT PATCH
- Manufacturer :
- Antenova
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Flat Patch
- Applications :
- GSM, LTE, W-CDMA
- Features :
- Cable - 100mm
- Frequency (Center/Band) :
- 748MHz, 892MHz, 1.94GHz, 2.35GHz, 2.6GHz
- Frequency Group :
- Wide Band
- Frequency Range :
- 698MHz ~ 798MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz
- Gain :
- 3.8dBi
- Height (Max) :
- 0.006" (0.15mm)