ANT-210171B77
- Manufacturer Part Number:
- ANT-210171B77
- Manufacturer/Brand:
- Adam Tech
- Part of Description:
- RF ANT, 3G&2G/PWA, OMNI-DIRECTIO
- Manufacturer :
- Adam Tech
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- PCB Trace
- Applications :
- 2G, 3G, LPWA
- Features :
- Cable - 100mm
- Frequency (Center/Band) :
- 892MHz, 1.94GHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
- Frequency Range :
- 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
- Gain :
- -3.7dBi, 2.1dBi, 2.2dBi, 6.5dBi
- Height (Max) :
- 0.005" (0.12mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Adhesive
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 5 W