W3538B0045
- Manufacturer Part Number:
- W3538B0045
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- STAND ALONE PWB ANTENNA
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- PCB Trace
- Applications :
- GPS, WCDMA
- Features :
- Cable - 45mm
- Frequency (Center/Band) :
- 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
- Frequency Group :
- Wide Band
- Frequency Range :
- 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99MHz, 1.92GHz ~ 2.17GHz
- Gain :
- 0.78dBi, 1.73dBi, 1.84dBi
- Height (Max) :
- 0.028" (0.70mm)