W3435B0100
- Manufacturer Part Number:
- W3435B0100
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- ANTENNA ASSEMBLY 6GHZ 100MM IPEX
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- PCB Trace
- Applications :
- 3G, 4G, 5G
- Features :
- Cable - 100mm
- Frequency (Center/Band) :
- 788.5MHz, 2.2GHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 617MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
- Gain :
- 0dBi, 2.5dBi
- Height (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Adhesive
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 3 W