ANT-315-HETH
- Manufacturer Part Number:
- ANT-315-HETH
- Manufacturer/Brand:
- Linx Technologies Inc.
- Part of Description:
- RF ANT 315MHZ HELICAL SLD TH
- Manufacturer :
- Linx Technologies Inc.
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Helical
- Applications :
- Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 315MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 305MHz ~ 325MHz
- Gain :
- Height (Max) :
- 0.350" (8.89mm)