PAL902010-FNF
- Manufacturer Part Number:
- PAL902010-FNF
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 915MHZ FLAT PNL N FEM
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Flat Panel
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 915MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 902MHz ~ 928MHz
- Gain :
- 9.6dB
- Height (Max) :
- 1.319" (33.50mm)
- Ingress Protection :
- IP67
- Mounting Type :
- Bracket Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 50 W