ANT-433-USP
- Manufacturer Part Number:
- ANT-433-USP
- Manufacturer/Brand:
- Linx Technologies Inc.
- Part of Description:
- RF ANT 433MHZ CHIP SOLDER SMD
- Manufacturer :
- Linx Technologies Inc.
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Chip
- Applications :
- Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 433MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 430MHz ~ 437MHz
- Gain :
- -9.8dBi
- Height (Max) :
- 0.103" (2.62mm)