ANT-403-USP
- Manufacturer Part Number:
- ANT-403-USP
- Manufacturer/Brand:
- Linx Technologies Inc.
- Part of Description:
- RF ANT 403MHZ CHIP SOLDER SMD
- Manufacturer :
- Linx Technologies Inc.
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Chip
- Applications :
- MICS
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 403MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 400MHz ~ 406MHz
- Gain :
- -8.7dBi
- Height (Max) :
- 0.103" (2.62mm)