BGYD890K
- Manufacturer Part Number:
- BGYD890K
- Manufacturer/Brand:
- PCTEL, Inc.
- Part of Description:
- RF ANT 925MHZ YAGI N TYPE F POLE
- Manufacturer :
- PCTEL, Inc.
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Yagi, 7-Element
- Applications :
- ISM, LoRa, LPWAN
- Features :
- Cable - 609.6mm
- Frequency (Center/Band) :
- 925MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 890MHz ~ 960MHz
- Gain :
- 10dBd
- Height (Max) :
- 23.800" (604.52mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Pole Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 200 W