ANT-2.4-USP
- Manufacturer Part Number:
- ANT-2.4-USP
- Manufacturer/Brand:
- Linx Technologies Inc.
- Part of Description:
- RF ANT 2.4GHZ CHIP SOLDER SMD
- Manufacturer :
- Linx Technologies Inc.
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Chip
- Applications :
- Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 2.4GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 2.37GHz ~ 2.54GHz
- Gain :
- 3.8dBi
- Height (Max) :
- 0.062" (1.57mm)