AMF-5F-11001170-09-10P
Manufacturer Part Number:
AMF-5F-11001170-09-10P
Manufacturer/Brand:
L3 Narda-MITEQ
Part of Description:
AMPLIFIER
Manufacturer :
L3 Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
200mA
Frequency :
11GHz ~ 11.7GHz
Gain :
45dB
Mounting Type :
Noise Figure :
0.9dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
11GHz ~ 11.7GHz
Voltage - Supply :
15V