AMF-4F-10701270-20-10P
Manufacturer Part Number:
AMF-4F-10701270-20-10P
Manufacturer/Brand:
L3 Narda-MITEQ
Part of Description:
AMPLIFIER
Manufacturer :
L3 Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
150mA
Frequency :
10.7GHz ~ 12.7GHz
Gain :
38dB
Mounting Type :
Noise Figure :
2dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
10.7GHz ~ 12.7GHz
Voltage - Supply :
15V