AFS43-04000800-35-23P-44
Manufacturer Part Number:
AFS43-04000800-35-23P-44
Manufacturer/Brand:
L3 Narda-MITEQ
Part of Description:
AMPLIFIER
Manufacturer :
L3 Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
400mA
Frequency :
4GHz ~ 8GHz
Gain :
52dB
Mounting Type :
Noise Figure :
3.5dB
P1dB :
23dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
4GHz ~ 8GHz
Voltage - Supply :
15V