AMFW-5S-07250775-45-O
Manufacturer Part Number:
AMFW-5S-07250775-45-O
Manufacturer/Brand:
L3 Narda-MITEQ
Part of Description:
AMPLIFIER - LOW NOISE SATCOM
Manufacturer :
L3 Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
100mA
Frequency :
7.25GHz ~ 7.75GHz
Gain :
40dB
Mounting Type :
Noise Figure :
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
SatCom
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
7.25GHz ~ 7.75GHz
Voltage - Supply :
220VAC