LNA-20-00104000-75-15P
Manufacturer Part Number:
LNA-20-00104000-75-15P
Manufacturer/Brand:
L3 Narda-MITEQ
Part of Description:
AMPLIFIER
Manufacturer :
L3 Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
450mA
Frequency :
100MHz ~ 40GHz
Gain :
20dB
Mounting Type :
Noise Figure :
7.5dB
P1dB :
15dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
VSAT
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
100MHz ~ 40GHz
Voltage - Supply :
15V