UAPM30MC
- Manufacturer Part Number:
- UAPM30MC
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC RF AMP MMIC DIE
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- RF Amplifiers
- Current - Supply :
- 150mA
- Frequency :
- 0Hz ~ 30GHz
- Gain :
- 16.5dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 5.5dB
- P1dB :
- 17dBm
- Package / Case :
- Product Status :
- Obsolete
- RF Type :
- General Purpose
- Supplier Device Package :
- Test Frequency :
- Voltage - Supply :
- 5V