MS310-200K-1.0%
Manufacturer Part Number:
MS310-200K-1.0%
Manufacturer/Brand:
Caddock Electronics Inc.
Part of Description:
RES 200K OHM 1% 10W AXIAL
Manufacturer :
Caddock Electronics Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
275°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Active
Resistance :
200 kOhms
Size / Dimension :
0.350" Dia x 1.250" L (8.89mm x 31.75mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%