VC10F15K
- Manufacturer Part Number:
- VC10F15K
- Manufacturer/Brand:
- Honeywell Sensing and Control EMEA
- Part of Description:
- RESISTOR 15KOHM 10W 5% WW
- Manufacturer :
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 10W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 15 kOhms
- Size / Dimension :
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- 150ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%