MP925-82.0K-1%
Manufacturer Part Number:
MP925-82.0K-1%
Part of Description:
RES 82K OHM 1% 25W TO220
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.52mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-220-2 Full Pack
Power (Watts) :
25W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Resistance :
82 kOhms
Size / Dimension :
0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Supplier Device Package :
TO-220
Temperature Coefficient :
-20/ +80ppm/°C
Tolerance :
±1%