Y6072100R000V9L
- Manufacturer Part Number:
- Y6072100R000V9L
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Part of Description:
- RES 100 OHM 1/5W .005% RADIAL
- Manufacturer :
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.395" (10.03mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Radial
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±0.2ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.005%