USF340-100K-0.1%-5PPM
Manufacturer Part Number:
USF340-100K-0.1%-5PPM
Manufacturer/Brand:
Caddock Electronics Inc.
Part of Description:
RES 100K OHM 0.1% 1/3W RADIAL
Manufacturer :
Caddock Electronics Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.395" (10.04mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Product Status :
Active
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%