MP916-0.015-5%
Manufacturer Part Number:
MP916-0.015-5%
Part of Description:
RES 0.015 OHM 5% 16W TO220
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.52mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-220-2 Full Pack
Power (Watts) :
16W
Product Status :
Active
Resistance :
15 mOhms
Size / Dimension :
0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Supplier Device Package :
TO-220
Temperature Coefficient :
0/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%