MP915-0.033-5%
Manufacturer Part Number:
MP915-0.033-5%
Part of Description:
RES 0.033 OHM 5% 15W TO126
Height - Seated (Max) :
0.450" (11.44mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-126-2
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Active
Resistance :
33 mOhms
Size / Dimension :
0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
Supplier Device Package :
TO-126
Temperature Coefficient :
0/ +300ppm/°C
Tolerance :
±5%