0603H500N910FCT
- Manufacturer Part Number:
- 0603H500N910FCT
- Part of Description:
- CAP CER 91PF 50V C0G/NP0 0603
- Capacitance :
- 91 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Thickness (Max) :
- 0.034" (0.87mm)
- Tolerance :
- ±1%
- Voltage - Rated :
- 50V