0603G101X471KCT
- Manufacturer Part Number:
- 0603G101X471KCT
- Part of Description:
- CAP CER 470PF 100V X7R 0603
- Capacitance :
- 470 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Thickness (Max) :
- 0.034" (0.87mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 100V