GMC21X7R221K50NT
Manufacturer Part Number:
GMC21X7R221K50NT
Part of Description:
CAP CER 220PF 50V X7R 0805
Capacitance :
220 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V