GMC21Y5V105M16NT
- Manufacturer Part Number:
- GMC21Y5V105M16NT
- Part of Description:
- CAP CER 1UF 16V Y5V 0805
- Capacitance :
- 1 µF
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Temperature Coefficient :
- Y5V (F)
- Thickness (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 16V