CW0012R000JE12HS
- Manufacturer Part Number:
- CW0012R000JE12HS
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale
- Part of Description:
- RES 2 OHM 5% AXIAL
- Manufacturer :
- Vishay Dale
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant, Pulse Withstanding
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 350°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 2 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%