CML1206C0G680JT50V
Manufacturer Part Number:
CML1206C0G680JT50V
Part of Description:
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance :
68 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) :
0.030" (0.75mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V