C0805B226M025T
Manufacturer Part Number:
C0805B226M025T
Manufacturer/Brand:
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Part of Description:
CAP CER 22UF 25V X5R 0805
Manufacturer :
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
22 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V