C0603S106M010T
- Manufacturer Part Number:
- C0603S106M010T
- Part of Description:
- CAP CER 10UF 10V X6S 0603
- Capacitance :
- 10 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Temperature Coefficient :
- X6S
- Thickness (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10V