C1210X103K102T
- Manufacturer Part Number:
- C1210X103K102T
- Part of Description:
- CAP CER ..01UF 1KV X7R 1210
- Capacitance :
- 10000 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Thickness (Max) :
- 0.055" (1.40mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 1000V (1kV)