C0603B106M025T
- Manufacturer Part Number:
- C0603B106M025T
- Manufacturer/Brand:
- Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
- Part of Description:
- CAP CER 10UF 25V X5R 0603
- Manufacturer :
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- SMPS Filtering
- Capacitance :
- 10 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Thickness (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25V