C0603B226M010T
- Manufacturer Part Number:
- C0603B226M010T
- Part of Description:
- CAP CER 22UF 10V X5R 0603
- Capacitance :
- 22 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Thickness (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10V