C0402S225M007T
- Manufacturer Part Number:
- C0402S225M007T
- Manufacturer/Brand:
- Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
- Part of Description:
- CAP CER 2.2UF 6.3V X6S 0402
- Manufacturer :
- Applications :
- SMPS Filtering
- Capacitance :
- 2.2 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X6S
- Thickness (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3V