C1206X221K202T
- Manufacturer Part Number:
- C1206X221K202T
- Part of Description:
- CAP CER 220PF 2KV X7R 1206
- Capacitance :
- 220 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 2000V (2kV)