C0805N103J050T
- Manufacturer Part Number:
- C0805N103J050T
- Part of Description:
- CAP CER .01UF 50V COG/NPO 0805
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 10000 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.057" (1.45mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 50V