C0201C0G500-330JNP
- Manufacturer Part Number:
- C0201C0G500-330JNP
- Part of Description:
- CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0201
- Capacitance :
- 33 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 50V