C0201X5R6R3-104KNP
Manufacturer Part Number:
C0201X5R6R3-104KNP
Part of Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.61mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.012" (0.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V