C0201X5R6R3-104MNP
- Manufacturer Part Number:
- C0201X5R6R3-104MNP
- Part of Description:
- CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.61mm x 0.30mm)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Thickness (Max) :
- 0.012" (0.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3V