C0402C0G500-330KNP
- Manufacturer Part Number:
- C0402C0G500-330KNP
- Manufacturer/Brand:
- Venkel
- Part of Description:
- CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0402
- Manufacturer :
- Venkel
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 33 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50V