C0201X7R6R3-103KNP
- Manufacturer Part Number:
- C0201X7R6R3-103KNP
- Part of Description:
- CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0201
- Capacitance :
- 10000 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 6.3V