C0201X5R100-102KNP
- Manufacturer Part Number:
- C0201X5R100-102KNP
- Manufacturer/Brand:
- Venkel
- Part of Description:
- CAP CER 1000PF 10V X5R 0201
- Manufacturer :
- Venkel
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 1000 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Thickness (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 10V