2211YA250102KETSPU
Manufacturer Part Number:
2211YA250102KETSPU
Part of Description:
CAP CER 1000PF 250V X7R 2211
Applications :
Safety, Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1000 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200, X1, Y2
Size / Dimension :
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.100" (2.54mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V